Naše mise

Rostoucí panika na maloměstech, rohlíky do mrazáku a děti mají pré

Starší generace možná pamatuje na uhelné prázdniny, dnes školou povinným se bezpochyby vryje do paměti rozhodnutí vlády z 10. března 2020, které přikázalo uzavřít všechny ZŠ a SŠ z důvodu rychle šířící nákazy koronaviru. No, kdo by odmítl další prázdniny?

Rodič žáka.

Odmyslíme-li jeho náhlou pracovní či finanční indispozici, mnohdy tápe, jak toho svého studenta donutit vypracovat veškeré úkoly a nastudovat novou látku. K lenosti, neochotě a výhrůžkám se přidruží nově fáze neporozumění, frustrace a vzteku, protože „to prostě nejde!“. Pro rodiče patová situace odvětí-li dítě: „Tak mi to vysvětli ty!“

Je pochopitelné, že rodič nemůže znát a umět vysvětlit všechno, a proto jsme se rozhodli založit tyto stránky a pomoci s objasněním vybraného učiva. Snad nepřijde naše snaha vniveč!

Pevné nervy při studiu a pohodové dny přejí autoři projektu. 

Anna

Lektorku z projektu Čeština doma bych ráda doporučila. Syna doučuje už čtvrt roku a jeho známky z češtiny se zlepšily.

Kamila

S doučováním jsme spokojeny já i dcera. Slečna je schopna vše (i opakovaně) vysvětlit, je trpělivá a přívětivá. Pomohla dceři s přípravou na přijímací zkoušky na střední školu.

Světlana

Slečna už dlouhodobě pomáhá synovi s vypracováním domácích úkolů a dovysvětluje mu látku, kterou zameškal ve škole kvůli dlouhodobé absenci. S výukou jsme spokojeni.

;