Jak si vybrat správné knížky k ústní maturitní zkoušce z českého jazyka?

Než si představíme konkrétní tituly, pojďme se společně mrknout na typické atributy, které “ty nejlepší” a pro studenty nejatraktivnější knížky mají společné. 😈

  • Prvním zcela zásadním aspektem je tloušťka. Čím tenčí kniha, tím lepší. Díky za všechny ty povídky a dramata!
  • Dalším důležitým bodem je fakt, jestli podle díla byl, nebo nebyl natočen film. Dobře poslouží i záznam divadelní hry. (Youtube, Webshare, Uložto - haha, kdo hledá, vždycky něco najde!) ⚠️ Mějte na paměti, že film se nemusí plně shodovat s obsahem díla. ⚠️
  • Poměrně podstatná je rovněž vaše znalost obsahu literárního díla a jeho autora, aniž byste koukali na nevyzpytatelné rozbory na internetu. Čím víc si pamatujete z hodiny, tím líp pro vás. Opravdu je nezbytné vědět, co k dílu říct a proč.

Na závěr si dovolím malou radu: pokud můžete a vyhovuje vám to, vyberte si od totožného autora rovnou dvě knihy. Ušetří vám to čas strávený hledáním, vypisováním a memorováním dat a před maturitní komisí zazáříte.

PS: Můj soukromý tip: sledujte webovky napotitku. 😉

Zeptejte se ostatních

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Pro možnost vkládat příspěvky je nutné se zaregistrovat a přihlásit.

Anna

Lektorku z projektu Čeština doma bych ráda doporučila. Syna doučuje už čtvrt roku a jeho známky z češtiny se zlepšily.

Kamila

S doučováním jsme spokojeny já i dcera. Slečna je schopna vše (i opakovaně) vysvětlit, je trpělivá a přívětivá. Pomohla dceři s přípravou na přijímací zkoušky na střední školu.

Světlana

Slečna už dlouhodobě pomáhá synovi s vypracováním domácích úkolů a dovysvětluje mu látku, kterou zameškal ve škole kvůli dlouhodobé absenci. S výukou jsme spokojeni.

;