Karel Havlíček Borovský a návštěva jeho muzea

První zastavení v rámci literárních toulek Českem vedlo do prostor Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Vzniklo velmi spontánně, když jsme se vraceli z návštěvy Olomouce zpět do Prahy. Naneštěstí lilo jako z konve, což nám znemožnilo procházku po městě a ujít alespoň kousek z plánované Cesty K. H. Borovského. V plánu jsme měli 10 km úsek z Havlíčkovy Borové do nedaleké Přibyslavi.

Muzeum nám v upršeném odpoledni poskytlo příjemné útočiště, vzhledem k počasí není divu, že jsme ho měli celé jen pro sebe. Naše první kroky směřovaly k expozici věnované Karlu Havlíčkovi Borovskému. O tom, co jsme se dočetli a dozjistili o jeho životě se dočtete v našem příštím článku. #seminárkovýmateriál

PS: Pokud muzeum navštívíte, určitě doporučujeme prozkoumat jeho sklepení, které je vymalováno a nastylizováno do podoby hrobky. Úspěch u dětí zaručen, dospělí pozor na hlavu, stropy sklepení jsou nízké. Ale dá se to zvládnout, nebojte. :-)

Informace k výletu:

Webové stránky muzea: https://www.muzeumhb.cz

Základní vstupné: 40 Kč (Pokud vlastníte Sphere kartu, máte slevu.)

Zlevněné vstupné: 20 Kč

Otevírací doba: úterý–neděle 9.00–17.00 (polední pauza: 12.00–13.00) 

Každé pondělí zavřeno!

Kontakt: Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Havlíčkovo náměstí 19

580 01 Havlíčkův Brod
Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Pro možnost vkládat příspěvky je nutné se zaregistrovat a přihlásit.

Anna

Lektorku z projektu Čeština doma bych ráda doporučila. Syna doučuje už čtvrt roku a jeho známky z češtiny se zlepšily.

Kamila

S doučováním jsme spokojeny já i dcera. Slečna je schopna vše (i opakovaně) vysvětlit, je trpělivá a přívětivá. Pomohla dceři s přípravou na přijímací zkoušky na střední školu.

Světlana

Slečna už dlouhodobě pomáhá synovi s vypracováním domácích úkolů a dovysvětluje mu látku, kterou zameškal ve škole kvůli dlouhodobé absenci. S výukou jsme spokojeni.